SKU: 423450-Pack
Categories: Customizable battery pack, General, Li-polymer batteries / pack
Tags: 423450-Pack, BAKTH Shenzhen, 423450-Pack, Industrial Application, Lithium Ion Polymer Battery cell 3.7 V, Lithium ion polymer battery pack, Medical Devices, Portable Devices, Shenzhen BAK Technology
| Modelo: N.º | BAKTH-423450-Pack |
| Nombre de la marca | BAKTH / Neutral / OEM |
| Compliant certification standards | IEC62133 / UN38.3 / RoHS |
| Temperatura de descarga | 0~45℃ |
| Rendimiento eléctrico | |
| Tensión nominal | 3.7 V |
| Capacidad nominal | 800 mAh |
| Capacidad de potencia | 2.96 Wh |
| Tensión máxima de carga | 4.2 V |
| Tensión de corte | 2.8 V |